Hizmetler

Oyun Terapisi
Büyükler sorunlarını sözlerle, çocuklar ise oyunla anlatır.

Oyun çocukların bilişsel, fiziksel, sosyal gelişimlerini destekler. Ayrıca oyun yoluyla çocuklar hayatı, öğrendiklerini, insan ilişkilerini prova ederler. Büyükler kendilerini sözlerle ifade ederken; çocuklar kendilerini oyunla ifade ederler. Büyükler için psikolojik danışmanlık kavramı ne ise çocuklar için oyun terapisi kavramı da odur. 

Yönlendirilmiş oyun terapisinden yönlendirilmemiş oyun terapisine uzanan bir skalada, Deneyimsel Oyun Terapisi yönlendirilmemiş uca denk düşer. Yani terapist çocuğun oyunu yönlendirmesine izin verir. Oyunun nasıl ilerleyeceğine karar verecek kişi artık çocuktur. Çocuk yarasını en iyi kendisi bilir. Dr. Byron Norton ve Carol Norton tarafından geliştirilen Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT), iyileşmeye giden yolda çocuğun kendi ihtiyaçlarını en iyi kendisinin bildiğine güvenerek, çocukların doğuştan getirdiği iyileşme ve iyi olana yönelme kapasitesine vurgu yapar.

Deneyimsel Oyun Terapisi oyun kurabilen 2-11 yaş arası çocuklar için uygundur. Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde travma konusunda ilk sırada kullanılan yöntemdir.

Doğum travmaları,

Bağlanma sorunları,

Uyku, yemek, tuvalet problemleri,

Kaygı bozuklukları,

Fobiler,

Öfke ve saldırganlık gibi konularda etkinliği kanıtlanmış bir modeldir.